PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35609}

Lato przemocy

L'Estate violenta
6,6 163
oceny
6,6 10 1 163

Lato przemocy
powrót do forum filmu Lato przemocy

drugi....

ocenił(a) film na 7

...film pełnometrażowy Zurliniego, wspaniałe aktorstwo Trintignanta i Rossi Drago (ten głos i
twarz, po prostu uosobienie melancholijnej kobiecości, rozpaczliwie namiętna...), dużo emocji i
sentymentu, momentami muzyka ilustracyjna trochę zbyt nachalna, ale już ta diegetyczna-
wspaniale dobrana, szczególnie "Temptation", wiele niezapomnianych scen, dobre kino w
starym stylu, subtelne i wysmakowane.

ocenił(a) film na 8
washack

no, no, jakie słownictwo ("diegetyczna"!). czyżbyśmy byli braćmi w ukończonym kierunku studiów? ;)

ocenił(a) film na 7
wojtekacz

nie, nie, jestem tylko amatorem.... człowiek się chciał popisać, i już go wykpili :) jesteś filmoznawcą?

ocenił(a) film na 8
washack

jestem ;) ale to nie była kpina, tylko ciekawość. sam film niedługo obejrzę (może nawet jutro?).

ocenił(a) film na 7
wojtekacz

obejrzyj i powiedz, co myślisz... znasz inne rzeczy Zurliniego?

ocenił(a) film na 8
washack

tak. "Pustynię" i "Dziewczęta z Florencji".

ocenił(a) film na 7
wojtekacz

taaak- Pustynia to arcydzieło, Dziewcząt nie widziałem, ale spodziewam się, że są dobre...

washack

Ja dzis pewnie zobacze. A przyznaje sie, ze slowo "diagetyczna" sprawdzilam w slowniku. Zapewne bede nim szafowac ;-)

ocenił(a) film na 7
Adilka1

...na niezłego snoba wyszedłem :( więcej nie będę szpanować! a tak poważnie- bardzo mnie cieszy, gdy ktoś interesuje się Zurlinim- niezbyt to chyba modny twórca obecnie... pozdrowienia serdeczne!!!

washack

Efekciarz, blagier, pozer :-P
Lepiej sie czasem w jezyk ugryzc ;-)

ocenił(a) film na 7
Adilka1

jasne! odgryzę sobie następnym razem!

washack

Wiecie co... mi sie nie podobal, po godzinie dalam sobie spokoj. Nachalna nostalgia, malo prawdziwych emocji, papierowe aktorstwo... bohaterowie wykladaja szybko kawe na lawe. Teraz ja wyjde na snoba :-P, ale... teraz ogladam np. Viscontiego, film za filmem, i ten Zurlini to przy V. to ubogi i daleki krewny. Nie wspominam innych wielkich wloskich tworcow. Moze gdyby nie "Bledne gwiazdy Wielkiej Niedzwiedzicy" obejrzane wczoraj, dala bym sie poniesc tym melancholijnym ekscesom niesmialego chlopaczka i seksownej wdowki, jednak przy drzeniu cial Sandry i Gianniego (uwaga: rodzenstwo!!!) plus doskonalej sciezce dzwiekowej, to ci nieboracy tutuaj pija cole i rozmawiaja o kwiatkach :-P

ocenił(a) film na 7
Adilka1

A ja właśnie dlatego lubię Zurliniego, że jest taki trochę naiwny i sentymentalny, taki staroświecki... jakoś mnie to porusza... Visconti, wiadomo, jest super mistrzem i tworzy dzieła, nie ma wątpliwości... ale ja czasem lubię sobie obejrzeć jakiś taki mały, niepozorny, skromny filmik, który może nie zmienił historii kina, ale mnie ujął... ale żeby zaraz drewniane aktorstwo? no, bez przesady...

ocenił(a) film na 7
washack

ale widzę, że dobre filmy oglądasz... tylko nie mów, że też jesteś filmoznawcą, -czynią?

washack

Nie, nawet nie potrafie operowac slownictwem typu "diegetyczny" :-P
Serio, nie...

washack

Papierowe, a to nie to samo, co drewniane! I mam na mysli drugoplanowe postaci i tego chloptasia glownie plus matulke wdowy. Jasne, zgadzam sie, tez ogladam lzejsze, urokliwe kino, ale nie lubie chyba naiwnych dramatow. Komedia moze byc naiwna plus wiele roznych gatunkow, ale jak mam ogladac kino juz bardziej na powaznie i serio, to juz innej proby. Ale to nie zly film, znudzil mnie po prostu, ale dalabym mu zapewne 6...

washack

Polecam Pierwszą spokojną noc Zurliniego.

ocenił(a) film na 7
Przemyslaw_Rozanski

I słusznie! To chyba mój ulubiony film tego reżysera.

washack

"Diegetyczny"... No cóż, jakby nie było bardziej zrozumiałego odpowiednika. No, ale trzeba popisać się znajomością słów obcych. Musisz być bardzo pretensjonalny.

ocenił(a) film na 7
mycart

Tak, dokładnie. I za to nienawidzę samego siebie. Ale szukam pomocy. Staram się. Przepraszam!

ocenił(a) film na 6
washack

E tam, czasem takim słowem wytrychem, można ukrócić długość wypowiedzi sprawie. Mi pasuje, a też filmówki nie skończyłem :P A film zbyt melodramatyczny, z dość teatralnie przerysowanym aktorstwem, za krzty subtelności. Nie jest zły, ale wolę Sirka :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones